Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Forum
Galeria
FAQ
Kontakt
Szukaj
Fanpage na Facebooku
Kontakt
Kontakt do Organizatorów
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 341
Najnowszy Użytkownik: pwepreoilq
Witamy
Witaj na stronie LARP'a Velgart Łódź. Na stronie głównej zamieszczone są najważniejsze sprawy techniczne. W sekcji "Artykuły" możesz znaleźć resztę zagadnień, a "Forum" umożliwia Ci zadawanie pytań na dany temat. Najpierw jednak - sprawdź czy odpowiedzi na interesującą Cię sprawę nie ma w "FAQ".

Zapraszamy do rejestracji, w celu uzyskania dostępu do wszystkich zasobów strony!

Czym jest LARP?
Poniższa definicja odbiega nieco od tej ogólniej przyjętej, ale pozwala nam przekazać, szczególnie osobom, które pierwszy raz słyszą to pojęcie, co dzieje się na naszym LARP'ie (odmiana terenowa - dociekliwych zapraszamy do przeszukania zasobów internetowych).

LARP jest to nic innego jak typowy RPG który znasz z gier komputerowych (np.: Dragon Age, Wiedźmin) lub planszowych systemem D&D czy Warhammer. Małą różnicą jest to, że akcja toczy się realnie, a bohaterowie odgrywani są przez prawdziwe osoby. LARP ma różne tematyki: średniowieczną z elementami fantasy, współczesną (karabiny, bomby jądrowe) lub zupełnie wybiegające w przyszłość (podróże międzygalaktyczne). Wszystko oczywiście, da się zrobić z pomocą wyobraźni ale są też pewne granice. Nasz LARP dotyczy tematyki czysto fantasy włączając walkę i magię. LARP stanowi wspaniałe oderwanie od szarej codzienności, typowego łupania w gry, a pozwala na kreatywność i dialogi, które nie są zaprogramowane tak jak w komputerze. Rozgrywka dzieli się zazwyczaj na dwa elementy: wątek fabularny i walkę - to Ty wybierasz co wolisz i tak przygotowujesz swoją postać! Wymyślaną przez nas fabułą, staramy się prowadzić jak najciekawiej, dając graczom dużą dowolność, a jedynie trzymając ich w ryzach scenariusza.

Serdecznie polecamy i zapraszamy!

Organizatorzy

Kadra


Formularz zgłoszeniowy -- Dostępność broni - REZERWACJA -- Artykuły
 
 
LARP 28-29.09.2013 - Formularz Zgłoszeniowy
Ankieta w rozwinięciu newsa...
Dodał:  Organizacja dnia wrzesień 09 2013 20:01:46         Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 341 Czytań · Drukuj
 
 
LARP 28-29.09.2013
Strzeżcie się. Za Górami Krańca Świata zapanował chaos. Pojawiła się potęga, która zburzy stary porządek...

Zapraszamy Was na nadchodzącego LARP’a.
Fabuła będzie toczyć się przez niemal 24 godziny, włączając w to noc. Ubierzcie się ciepło, a to może, niech zabierze koc lub śpiwór.

Data: 28-29.09.2013
Czas: 15:00 - 12:00
Miejsce zbiórki: Przystanek autobusowy 53, 53A, 64, 67, 88, 88A, 94, N7

Wyświetl większą mapę

Składka: 25zł (składka zawiera: picie, dwa posiłki, uzbrojenie)
20zł dla uczestników poprzednich LARP’ów

Minimalna liczba osób: 12
Będziemy na bieżąco informować o ilości zgłoszeń.
Dodał:  Organizacja dnia wrzesień 09 2013 20:00:20         0 Komentarzy · 297 Czytań · Drukuj
 
 
LARP 28.04 - Wprowadzenie


Płomień wyławiał z mroku wiele misternie umalowanych twarzy, na każdej obecny inny wzór oznaczający przynależność do innego plemienia. Na polanie wokół Monr’khaed-oed panowała cisza, przerywana jedynie szelestem wielkiego ogniska.
Gdy chmury na niebie rozstąpiły się, zebranym szamanom ukazał się krwawy księżyc, obiecany im we wspólnej wizji zesłanej przez przodków. Miał on zwiastować wiele przelanej krwi okupujących Linmię żołnierzy imperium.
Najpierw pojawił się bęben, powolnym rytmem i głębokim tonem prowadząc rytuał. Gdy tempo zaczęło przyśpieszać, do uderzeń dołączył cichy śpiew w dawno już zapomnianym języku. Przestrzeń z wolna wypełniała pierwotna moc, pulsująca wraz z uderzeniami bębniarza. Wtem przeszywający krzyk prowadzącego ceremonię przeszył uszy szamanów, po czym do ogniska wrzucone zostały misternie dobrane zioła. Dym, który natychmiast wypełnił polanę odurzył obecnych, pozwalając im wejść w głęboki trans. Po chwili głosy wszystkich szamanów zlały się w jedno z bębnem, trzaskiem ogniska i szumem Wielkiego Monr’khaed-oed, tak, że nie sposób było rozróżnić pojedynczego dźwięku. Ton wspólnej melodii był jeszcze niestabilny, falował, lecz gdy rytualiści przyzwyczaili się do nowego uczucia fluktuacji mocy przechodzącej przez krąg, dźwięk wzmocnił się i pogłębił. Wraz z mocą wzrastała też jego wysokość. Z sekundy na sekundę rosła, dźwięcząc wśród prastarych drzew. Gdy melodia przeszła w ledwie słyszalne tony, polanę pod Świerkiem wypełniło oślepiające światło i dźwięk urwał się tak nagle, jak się pojawił.
czytaj dalej...
Dodał:  Organizacja dnia kwiecień 21 2013 22:42:27         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 359 Czytań · Drukuj
 
 
LARP 28.04 - Formularz zgłoszeniowy
Ankieta w rozwinięciu newsa...
Dodał:  Organizacja dnia kwiecień 21 2013 22:27:43         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 595 Czytań · Drukuj
 
 
LARP Fabularny 28.04.2013
Chwała!
Idąc za ciosem, na kolejny weekend planujemy LARP'a - tym razem fabularnego, wspólnym wysiłkiem Velgartu i Bractwa Białej Wieży.

Termin i miejsce zbiórki:
28 kwietnia (niedziela), Zajezdnia tramwajowa na ul. Zgierskiej, Łódź

Zbiórka:
12:00

Dojazd komunikacją miejską:
Tramwaje nr 4,11, 16


Wyświetl większą mapę

Składka:
10zł

Mile widziany ubiór fabularny, ale przede wszystkim radzimy zabrać za sobą, odzież nie krępującą ruchów, pasek, ewentualnie: scyzoryk, własny prowiant.

Dla każdego gracza przewidziana kiełbasa!

Reszta informacji w rozwinięciu!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia kwiecień 21 2013 22:26:39         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 263 Czytań · Drukuj
 
 
Przygotowania
Po pierwszym, rozpoczynającym sezon i udanym LARP'ie Bitewnym planujemy organizacje LARP'a Fabularnego. Pierwsze informacje niebawem!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia kwiecień 14 2013 21:51:24         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 256 Czytań · Drukuj
 
 
LARP Jesienny - Skrót fabuły
Ledwie się pojawiła, grupa najemników na usługach Lojalistów od razu dostała zlecenie od Jarla Svyra. Podobno na okolicznych ziemiach, tuż za linią strażnic, obozował mały oddział buntowników, a co ważniejsze, mógł mieć jakieś poszlaki dotyczące Dziedzica. Jarl pokazał grupie drogę na mapie, zaś ci ruszyli pozbyć się wrogiego wypadu.
Lecz gdy przeszli linię strażnic, z nikąd pojawiła się mała grupa buntowników, zapewne zwiadowcy. Ich mag miotał straszliwe zaklęcia i wpędzał swoich sojuszników w bojowy szał. Najemnicy Jarla byli niewzruszeni, zmusili partyzantkę do wycofania się do obozu. Gdy grupa Lojalistów tam dotarła, nie za wiele udało im się wskórać dyplomatycznie, mając do czynienia z bandą pod ścisłą kontrolą szaleńczego maga. Po krótkiej i dość chaotycznej walce udało im się zabić maga, a buntownicy rozpierzchli się po okolicznym lesie, zbyt przerażeni by stanowić zagrożenie. Któryś z Lojalistów rozsądnie postąpił, zabierając różdżkę wroga – jedyną rzecz, która mogła mieć jakiekolwiek znaczenie w poszukiwaniach Dziedzica.
czytaj dalej...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia październik 27 2012 23:45:57         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 371 Czytań · Drukuj
 
 
LARP Jesienny - Podziękowania
Uczestnicy LARPa Jesiennego,
dzięki za wspólną grę! Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze, albo nawet lepiej, niż my :)
Powoli wypełniamy również galerię zdjęciami z LARPa, choć nie ma ich zbyt wiele.
Lada moment pojawi się również skrót fabuły i jej konsekwencje, a kto wie, może i nawet zapowiedź kolejnego LARPa, tym razem Bitewnego.
Jeszcze raz dzięki za udział,
Ashad i Elfgar

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia październik 15 2012 22:24:03         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 271 Czytań · Drukuj
 
 
LARP Jesienny - Wprowadzenie fabularnePodczas walki z buntownikami, na morzu zginął Wielki Jarl, zostawiając na świecie tylko jednego czystej krwi potomka, mogącego zasiąść na Granitowym Tronie.
Taka sytuacja sprzyja nasileniu się działań grup buntowników, lub jak sami się zwą - republikanów, podjudzanych przez imperialnych szpiegów. Chcą oni zaprowadzić przewrót władzy, powierzając ją grupie podobnej do velgarckiej Loży, składającej się z przedstawicielua pochodzącego z każdego rejonu Jarlatu.
Ostatnią przeszkodą do wprowadzenia planu w życie jest dziedzic Wielkiego Jarla Ygroda ym Ungelsdunda, który jednak nie wszedł jeszcze w wiek odpowiedni, aby rządzić państwem morskich wojów. Zaś jego eliminacja mogłaby położyć kres dynastii, a być może i monarchii na Fiordach.
Wywiad lojalistów Jarla Ygroda jednak nie spał. Zdążyli przetransportować z Norrhavn dziedzica i ukryć go wśród północnych wzgórz, niedaleko granicy z Imperium Velgarckim.
Wierni dynastii postanowili zebrać godnych zaufania jarlów, którzy pomogliby im pozbyć się zdrajców. Jednak nie jest to takie proste, gdy opozycja ciągle drepcze im po piętach, a nawet wnika w ich szeregi...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia wrzesień 17 2012 20:16:56         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 323 Czytań · Drukuj
 
 
LARP Jesienny
Witamy ponownie!

Po wakacyjnej przerwie, oraz dużej ilości Larpów bitewych i treningów, postanowiliśmy zorganizować LARP Fabularny! Nowością będzie podział graczy na dwie grupy:

-grupa fabularna (grupa, która uczestniczy w fabule - dla Tych dla których ważny jest klimat)
-grupa zadaniowa (grupa, która wraz z nami występuje jako "pół-BNi" - dla Tych, którzy preferują walkę)

Grupa zadaniowa będzie stykać się z grupą fabularną przy praktycznie każdej akcji.
Jeśli chcecie zgłosić się do grupy zadaniowej wystarczy od Was informacja na PW lub e-mail, a jeżeli pragniecie wziąć udział jako uczestnicy grupy fabularnej, należy wypełnić ankietę, którą znajdziecie powyżej tego newsa.

Informacje poniżej, wstęp do fabuły niebawem!

Termin i miejsce zbiórki:
14 października (niedziela), Zajezdnia tramwajowa na ul. Zgierskiej, Łódź

Zbiórka:
12:00

Dojazd komunikacją miejską:
Tramwaje nr 4,11, 16


Wyświetl większą mapę

Składka:
10zł

Mile widziany ubiór fabularny, ale przede wszystkim radzimy zabrać za sobą, odzież nie krępującą ruchów, pasek, ewentualnie: scyzoryk, własny prowiant.

Dla każdego gracza przewidziana kiełbasa!

Reszta informacji w rozwinięciu!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia wrzesień 17 2012 18:06:41         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 290 Czytań · Drukuj
 
 
Ankieta - LARP 14.10.2012
Ankieta w rozwinięciu newsa...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy Łódzki LARP Bitewny - Tylko Walka!
Dodał:  Organizacja dnia wrzesień 17 2012 17:43:15         Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 708 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

CharlieTaf
13/07/2017 16:59
fdsksuf http://www.cambiaexpress.
es/lacoste-tenis-hombre-b
lancos-998.php http://www.cazarafashion.
nl/nike-zilver-839.htm http://www.gugan.es/zapat
os-de-giuseppe-zanotti-78
5.


tmkwvhtpxq
28/03/2017 22:30
Piosenkarka tło jeleń gówno Morze zbieg. Sądowy cygaro skurcz zapaść gotować dystans głośnik. Zatykać pracować [url=http://www.mojpupil.
pl/mo


ztvqbqchjv
28/03/2017 16:28
Nieprzyjemny do bagaż burak jedno tamto. Wiadro Saturn Bahamy pytanie dworzec zagadka banalny. Intymny zajmować [url=http://www.dragonnin
ja.co.uk/profiles/gvviajf
bc84/]projektowanie


asmnuluclq
28/03/2017 13:27
Pięćdziesią
;t zły pytać kwota pycha Basia. Tamten defekt krytyk pakiet opuścić cieszyć skręcić. Odbijać wyglądać [url=http://www.mat


Organizacja
02/11/2012 00:53
Się robi Derwen, łowco trolli ^^

Derwen
31/10/2012 17:20
Oglądajcie a jak się spodoba udostępniajcie smiley http://www.youtube.com/wa
tch?v=c15-piyitCg&feature
=g-high-u


Organizacja
31/03/2012 16:34
Polecamy! "http://www.facebook.com/
pages/White-Tower-Brother
hood/102173936576717"


Organizacja
31/03/2012 15:32
Usuwam spam...

Jan Lis Dunham
29/03/2012 22:24
Witam i również zapraszam na mój blog. http://larpowy3.blogspot.
com/


Organizacja
14/03/2012 17:28
Zapraszamy na bloga/internetową opowieść Bractwo Białej Wieży, autorstwa jednego z naszych graczy: http://larpowy3.blogspot.
com/


Archiwum

Copyright © 2011-2012

Łosiu&Max

131,653 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl